volga-seramik-uc-profil2
volga-seramik-uc-profil1

UC PROFİL

Uc profil, yapı dekorasyon malzemeleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanılan bir üründür. Özellikle iç ve dış alan uygulamalarında hem taşıyıcı hem de destekleyici olarak kullanılmaktadır. U ve C profilleri ile dekorasyon çalışmaları hem çok kısa sürede bitmekte hem de oldukça yüksek kalitede olmaktadır. Özellikle çok zaman alabilecek dekoratif uygulamalarda uc profil tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Zamandan büyük tasarruf sağlamasının yanı sıra kolay uygulanmaktadır. Normal tuğla, kiremit gibi inşaat malzemelerine oranla çok daha hafif malzemelerdir.

Uygulanan yapının hem kalitesini hem de işçilik seviyesini yükselten uc profil ürünü, Volga yapı inşaat malzemeleri arasında yer almaktadır. Çok amaçlı kullanılabilen bu ürünler, alçıpanlarda kullanılan bölge duvar kısımları kapsamaktadır. Oldukça esnek bir yapıya sahip oldukları için birçok etkene karşı son derece dayanıklı ve dirençlidir. U ve C profilleri birbirinden farklı yapılara sahip olmasına rağmen aynı anda sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Roll forming teknolojisi kullanılarak imal edilen bu profil, bükülen sacların ortaya çıkardıkları şekillere göre adlandırılmaktadır.

UC PROFİL ÜRETİMİ VE ÇEŞİTLERİ

Tüm yapı malzemelerinde olduğu gibi uc profil ürünleri de ucuzluk açısından oldukça ekonomiktir. Uc profil, uygulanacak bölgeye göre farklı boylarda ve ölçülerde üretilmektedir. Roll form makinesi ile imal edilen bu uc profil, son derece dayanıklıdır. Bu makinelerin asıl işlevi sac bükmedir. Bükülecek profil, oda sıcaklığında ve yavaş yavaş bükülmektedir. Çoğunlukla uzun ve büyük profil imalatlarında tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Farklı birçok dinamiğe karşı son derece sağlam ve dayanıklı olan uc profil, aynı zamanda dayanıklılığı artıcıdır. Esnek bir yapıya sahip olduklarından özellikle deprem gibi afet durumlarında oldukça dirençlidir.

Volga seramik ürünlerinden biri olan uc profil, inşaat sektöründe en çok kullanılan yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Özellikle alçı plaka bölme duvar seçenekleri ile gayet uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır. Esneklik özelliğinin olmasının yanı sıra yangın gibi durumlara karşı da dirençlidir. Isı ve ses yalıtımına karşı da oldukça dayanıklıdır. Uc profil, farklı boyutlarda kullanılacak alana göre üretilmektedir. Kullanım alanlarına göre boyutlarında değişik olmaktadır. Özellikle iç dekorasyon uygulamalarında sıklıkla kullanılan uc profil, dış dekorasyon uygulamalarında da zaman zaman tercih edilmektedir.

UC PROFİL KULLANIM ALANLARI

Uc profil, birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle inşaat malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir.  Volga seramik ürünlerinden biri olan uc profil, başta inşaat sektörü olmak üzere daha birçok alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanlar; elektrik sektörü, elektronik sektörü, enerji sektörü, çelik yapı, otomotiv sektörü, endüstriyel yapılar, duvar içi tesisat, çelik bina taşıyıcıları gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır. Uc profilin birçok avantajı bulunmaktadır. Hızlı ve kolay bir şekilde uygulandıkları için hem zamandan tasarruf sağlar hem de oldukça ekonomiktir. Alçı plaka bölme sayesinde yapıda yer kayıplarının yaşanmasına büyük ölçüde engel olur. Esneklik payları fazla olduğundan birçok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle dekorasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Son derece pratik ve kolay bir şekilde uygulanmaktadır.

Uc profile, kesilerek şekil verilebilir.  Kullanılacak alana göre kesilebilir ve boyutları ayarlanabilir. Niş uygulamaları başta olmak üzere; daraltılacak veya genişletilecek duvar için son derece elverişlidir. Duvarlar dışında yüksek olan tavanların alçaltılması işlemlerinden de sıklıkla tercih edilmektedir. Uc profil, delikli olduklarından özellikle elektrik kablolarının geçişlerinde son derece kullanışlıdır. Volga seramik Ankara firması olarak, bütün inşaat ürünlerini kaliteli bir şekilde üretiyoruz.

İletişim