volga-seramik-fayans1
volga-seramik-fayans2

FAYANS

Ankara Fayans, tarihi çok eskilere dayanan ve günümüzde de sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Fayansın ilk kez doğu ülkelerinde ortaya çıkmış ve zaman içerisinde diğer ülkelere yayılmıştır. Fayans, özellikle seramik ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Her iki ürünün de yapımı benzer olsa da kullanım alanları oldukça farklıdır. Günümüzde seramik ve karo olarak bilinen ürünlerin tamamına fayans denmektedir. Kuvars, kaolin, kil, kalker gibi maddelerin yanı sıra daha birçok maddenin eklenmesi ile oluşmaktadır. Bütün bu maddeler karıştırılmakta ve özel kalıplar kullanılarak sıkılaştırılmaktadır. Sonrasında çamur kıvamına gelmiş olan bu karışıma şekil verilmektedir. Bu işlem sonrasında yüksek ısıda bir fırında pişirilmektedir. Ucuz fayans kısaca anorgamik olan ama metal olmayan maddelerin bileşiminden meydana gelmektedir.

Yapı malzemeleri arasında yer alan fayanslar, istenilen her alanda kullanılmamaktadır. Seramik ile karıştırıldığı için en iyi en kaliteli Volga seramik malzemelerinden farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Fayanslar bazı alanlar için kesinlikle uygun değildir. Hastane gibi alanlarda kullanılmamaktadır. Bununla birlikte fabrika, atölye gibi alanlar için de kesinlikle uygun değildir. Yüzme havuzları, teras veya balkon gibi alanlarla birlikte ısının çok yüksek olduğu alanlarda da kullanılmamaktadır. Fayanslar seramik ürünlerin aksine çok daha sıcak fırınlarda pişirilmekte ve sonrasında şekil verilerek, kurutulmaktadır. Ayrıca fayansların yapımında iki kez pişirme tekniği kullanılmaktadır. İkincisinde cam ile sırlandıktan sonra bir daha fırında pişirilmekte ve iyice sertleşmesi sağlanmaktadır. Ankara fayans firmaları ile en kaliteli ürünlere ulaşım kolaydır.

FAYANSLARIN TEMEL ÖZELLİKLERİ

Volga seramik fayans ürünleri son derece kaliteli ve oldukça uygun fiyatlıdır. Su emme oranı yüksek olan yapı malzemelerinden biridir. Bu fayansların en temel özellikleri arasında yer almaktadır. Seramikler gibi yer döşemesi olarak kullanılmamaktadır. Fayansların ayrıca çok fazla avantajı bulunmaktadır. Doğal bileşenlerden meydana geldikleri için insan sağlığı açısından hiçbir zararları yoktur. Herhangi bir alerjik probleme yol açmaz ürünlerdir. Farklı ve zengin renk seçeneklerine sahiptir. Aşırı sert olduklarından uzun ömürlü kullanıma oldukça uygundur. Ucuz fayans olmasının yanı sıra oldukça da kaliteli ürünlerdir. Yanmaz özellikleri bulunduğu için üzerine yanıcı bir şey koyulsa dahi hiçbir şekilde yanmazlar. Ayrıca duman çıkarma gibi bir durumda söz konusu değildir.

Sırlanıp ikinci kez fırında pişirildikleri için suyu emmeye karşı oldukça iyidir. Nem birikimi yapmayan bu ürünler, geçmişten günümüze kadar birçok alanda da kullanılmaktadır. Estetik ve görsel açıdan da güzel görünen fayanslar, kolay bakıma sahiptir. Leke tutmayan bu ürünleri temizlemekte son derece kolay bir işlemdir. Volga yapı inşaat malzemeleri sayesinde evinizin iç dekorasyonunu uygun fiyata yaptırabilmeniz mümkün.  Ekstra bir temizlik ve bakım istemeyen bu ürünler oldukça dayanıklı ve kire pasa karşı yüksek direnç göstermektedir. Farklı birçok çeşidi olan bu ürünler, farklı renk seçeneklerine de sahiptir.

FAYANS ÜRÜNLERİ VE ÇEŞİTLERİ

Ankara ucuz fayans ürünleri hakkında detaylı bilgiye bizlerle iletişime geçerek ulaşabilmeniz mümkündür. Fayans ürünleri oldukça kaliteli ve dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Fayanslar, sıklıkla ev içlerinde ve duvarları döşemede daha çok kullanılmaktadır. Banyo, mutfak, kafe, restoran, otel, mutfak tezgâh arası gibi birçok alanda sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Fayansların kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesiz olduğunu çabuk yıpranmasından ve kırılmasından anlayabilirsiniz. Volga seramik ürünleri ise son derece dayanıklı ve uzun ömürlü özelliklere sahiptir. Bu yüzden de kısa süre içerisinde herhangi bir kırılma, yıpranma veya renk değiştirme gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir. Günümüzde birden fazla fayans çeşidi bulunmaktadır.

Seramik, mermer, cam, traverten, mozaik gibi fayans çeşitleri en sık kullanılan ve tercih edilen fayans ürünleri arasındadır. Bütün bu fayans modelleri kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Temiz ve kir tutmayan bu ürünler hemen hemen her evde kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Ucuz fayans ürünlerimiz hem kaliteli hem de oldukça dayanıklı bir şekilde imal edilmiştir. Bir yüzü sırlanmış olan bu ürünler ekstra dayanıklıdır. Sıklıkla da iç mekân ve duvar döşemeleri için tercih edilmektedir. Ayrıca bu ürünlerin dikdörtgen, kare gibi de farklı şekilleri bulunmaktadır. Yapı sektörü içerisinde yer alan bu ürünler duvar kaplama için en ideal ve en pratik çözümlerden biridir.

İletişim